امور بین الملل

ایران اسکوکواکس در تلاش است با همکاری سفارتخانه ها، وزارتخانه های امور خارجه، اتاق های بازرگانی، تشکلهای تخصصی و مدیریتی در کشورهای گروه هدف از اعضای سازمان شانگهای  و همسایگان ایران (گروه ۱۸ + ۸)  بسترساز حضور مشتریان بین المللی برای تولیدات و خدمات  صنایع کشور ، سرمایه گذاران خارجی، تامین کنندگان مواد اولیه و تکنولوژی در کنار مقامات و شخصیت های علمی و رهبران کسب و کار  باشد. پیش بینی می شود حدود ۳۰۰۰ نفر از این کشورها به ایران بیایند که بخشی از آنها  به عنوان میهمانان رویداد خواهند بود که کلیه هزینه سفر و اقامت و پذیرایی آنها از سوی رویداد و حامیانش تامین می شود و برای بخش از مدعوین ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه اقامت به عهده رویداد خواهد بود.خدمات نمایشگاهی ،اخد روادید، رزرو هتل ،ایاب و ذهاب برای میهمانان و مشارکت کنندگان خارجی به عهده رویداد است.

 • فرم درخواست روادید (فارسی)     excel icon
 • فرم درخواست روادید (لاتین)      excel icon
 • توصیه های قبل از سفر      icon word
 • لیست اشیای ممنوعه در پروازها
 • نکاتی درباره‌ی مسافرت‌های هوایی
 • مقررات بهداشتی هنگام سفر
 • کلاس های پرواز
 • بار مجاز مسافر

به ثبت نام کنندگان  و مشارکت کنندگان ایمیل یا واتساب می گردد.

ترخیص کالای شرکتهای خارجی

 1. با توجه به اينکه محموله کليه شرکتها جهت عرضه در هر نمايشگاه می بايست به موقع وارد کشور هدف شود . شرکتها می توانند برای ترخيص کالایشان با شركت‌ تحت پیمان رویداد اقدام کنند و مي بايست ابتدا ميزان، حجم، نوع كالا و هدف از عرضه كالا در نمايشگاه را بمنظور هماهنگي و نحوه انجام تشريفات گمركي و نيز اخذ موافقت اوليه درخواست كتبي خود را براساس زمان‌بندي اعلام شده قبلی به کارگزار امور گمرکي   نمایشگاه ایران اسکوککواکس اعلام تا هماهنگي هاي لازم درخصوص انجام تشريفات گمركي و ساير مراحل مرتبط به موقع صورت پذيرد، درغيراينصورت به منزله عدم نياز تلقي شده و کارگزار امور گمرکي و مجري هيچگونه مسئوليتي در اين زمينه نخواهد داشت.
 2. تاريخ تحويل كالا  توسط کارگزار امور گمرکی اعلام می گردد به هيچ وجه قابل تمديد نبـوده و چنانچه تا تاريخ اعلام شـده به هر دليل صاحب کالا مبادرت به تـحويل كالا ننمايد، کارگزار امور گمرکي و مجري هيچگونه مسئوليتي را متقبل نخواهد نمود.
 3. مسئوليت انجام کليه مراحل تشريفات صادرات، ارسال کالا ( در مبداء ) و همچنين مراحل ترخيص كالا و ساير مراحل مرتبط در کشور هدف، مربوط به شركت‌هايي كه راسا” اقدام به حمل كالاهاي خود مي نمايند به ‌عهده مشاركت كننده و يا صاحب کالا بوده و مجري نمايشگاه هيچگونه مسئوليتي در اين زمينه را نمي پذيرد.
 4. كليه کالاهائي که توسط هواپيما و يا کشتی ارسال مي¬شود بايد طبق برنامه زمانبندي اعلام شده  تخليه شوند.
 5. به دليل تراكم شديد و گاه غير قابل پيش بيني كالاهاي وارداتي به فرودگاه و یا بنادر ، اعمال خدمات ويژه براي ترخيص كالاهاي نمايشگاهي اصولاً ممكن نيست و اينگونه بارها نيز مانند ساير كالاهاي وارده مراحل عادي تشريفات خود را طي خواهند كرد و اين نكته ايست كه مي‌بايست مورد توجه كامل مشاركت‌كنندگان محترم قرار گيرد.
 6. مسئوليت خسارت وارده ناشي از بسته‌بندي نامناسب به عهده مشارکت‌ کننده و یا صاحب کالا است. كالاهاي ارسالي مي بايست از كيفيت بسته بندي مناسبي برخوردار باشند و بسته بنديها محكم، مقاوم، مرتـب، اسـتانـدارد محافظ در مقابل باران و رطوبت و تحمل حمل هـوائي و يا دريايي را داشـته باشند و نيز از نظر وزني بين ۱۰۰ کيلو تا ۲۰۰۰ کيلو گرم بيشتر نباشد و برچسب (با ذکر نام و مشخصات شرکت، شماره صندوق يا کارتن، وزن خالص،وزن ناخالص،ابعاد بسته، شماره‌سالن وغرفه ونام کشورمقصد، نام شركت ترخيص‌كار يا كارگزار امورگمركي  به زبان انگليسي و در دو طرف تمامي بسته‌ها الصاق گردد.
 7. براي کليه محموله هاي نصب علامت “FRONT” or “BACK” & “CENTRE OF GRAVIT” اجباري است.
 8. كليه اسناد حمل کالا شامل Invoice و Packing List  که در آن نحـوه ارسـال و حمل كالا بـصورتC.I.F، ارزش كالا به دلار آمريکا و شرح کالا آن قيد شده باشد بعد از  مهر و امضاء به همراه ساير مدارک مربوط به ارسال کالا براساس زمان‌بندي اعلام شده مي بايست تحويل مجري و يا کارگزار امور گمرکي ایران اسکوکواکس گردد.
 9. تمام کالاها مي بايست از نظر وزن و تعداد مطابق اسناد و مدارک ارائه شده باشد در غير اينصورت طبق قوانین گمرکی، صاحب کالا موظف به پرداخت جريمه خواهد بود.
 10. ترخيص كالاها بنابر درخواست صاحب کالا مي تواند به صورت ترخيص موقت و يا قطعي ‌باشد.
 11. کليه مدارك محموله هاي هوايي و یا دریایی ميبايست همراه کالا و یا طبق زمانبدی اعلام شده براي كارگزار امورگمرك ارسال گردد.
 12. مشخصات گيرنده کالا و یا ( Consigned ) در كليه اسناد حمل كالاها مي‌بايست بنام شرکت ترخيص  تنظيم و ارسال گردد.
 13. محاسبه و درج ارزش کالا در قسمت Unit Price و Total Amount در فرم Commercial Invoice و يا فاکتور تجاري بصورت CIF ( قيمت تمام شده کالا + هزينه بيمه + هزينه حمل ) براي انجام تشريفات گمرکي  الزامي است.
 14. صاحب کالا مي بايست گواهي های لازم در زمینه  استاندارد مورد نياز گمرک را قبل ارسال کالا به گمرک از موسسه مورد تایید اخذ و ارائه نمايند.
 15. گواهي مبداء و يا Certificate Of Origin سندي است که دلالت بر کشور سازنده کالا مي باشد که  همزمان با ساير مدارک کالا براي انجام تشريفات گمرکي  الزامي است.
 16. براي کليه محموله هاي هوايي و دريايي اخذ گواهي ضد عفوني بسته هاي چوبي( جعبه هاي چوبي و يا پالت ) تهيه شده از چوب خام و بدون پوست و ممهور آن با مهر ISPM51 و يا IPPC برروي پالتهاي و جعبه ها چوبي قبل از بسته بندي کالا با گاز متيل برومايد و نيز ارائه برگ گواهي ضد عفوني به زبان انکليسي و ممهور به مهر شرکت ضد عفوني کننده از سوي صاحب کالا الزامي است تا ترخيص اينگونه کالاها دچار مشکل نشود. ضمنا” کليه هزينه هاي مربوط به ضدعفوني بسته هاي چوبي و اخذ گواهي ضد عفوني به زبان انکليسي بعهده صاحب کالاست که در صورت درخواست صاحب کالا و انجام از سوي کارگزار مبلغ مذکور در فاکتور لحاظ خواهد شد.
 17. کليه محموله اکسپرس که پست (DHL,TNT,UPS) ارسال مي شوند پذيرفته نخواهد شد.
 18. کليه شرکتها موظف هستند جزئيات دقيق محموله هاي خودرا شامل: تعداد ، ابعاد بسته ها ، برآورد تاريخ خروج وورود ، شماره پرواز / نام کشتي و شماره سفر ، شماره بارنامه هوايي و دريايي( ۱۰ روز قبل از ارسال ) به کار گزار امور کمرکي اعلام نمايند.
 19. براي محموله هاي هوايي اعلاميه ورود موقت بايد به بارنامه هوايي الصاق شده باشد.
 20. براي محموله هاي دريايي اعلاميه ورود موقت مي بايست يک هفته قبل از ورود محموله به بندر به همراه بارنامه بدست کارگزار امور گمرکي رسيده باشد.
 21. براي ترخيص موارد تبليغاتي الزامات خاصي در کشور هدف درنظر کرفته شده لطفا” به موارد اعلام شده در شرايط و مقرارت امور گمرکي مربوط به کارگزار کاملا توجه فرمایید.
 22. بازرسي و ترخيص کليه محموله در گمرک  انجام خواهد شد.
 23. درخصوص کالاهاي که بصورت ورود موقت از گمرک خارج شده اند شرکتها مجاز به دور انداختن و يا اهدا آنها درطول برگزاري و يا بعداز اتمام نمايشگاه نمي باشند مکر با نظر اداره گمرک در غير اينصورت موظف به پرداخت خسارت احتمالي خواهند بود.
 24. کالاهاي دستي که همراه مسافر ارسال مي شوند مي بايست قبل از ارسال جزئيات آنها را به کارگزار امور گمرکي اعم از ميزان، حجم، نوع كالا و هدف از عرضه آن بمنظور نحوه انجام تشريفات گمركي وچگونگي درج در اسناد مربوطه اعلام نمايد.
 25. ترخيص مواد غذايي، بهداشتي، آرايشي از گمرک به هر شکل و کيفيت به منظور بازرگاني يا تبليغاتي با رعايت مقررات عمومي علاوه بر دارا بودن گواهي بهداشتي و قابليت مصرف از کشور مبداء منوط به اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و … مي باشد. ضمنا” اينگونه کالاها بعد از پس از بازرسي و تاييد از گمرک کشور  و سازمان قرنطينه مجاز به ترخيض خواهند بود.
 26. ارسال مواد غذايي، نوشابه ، تنباکو، سيگار (تنها براي براي استفاده مصارف شخصي در طول نمايشگاه بلامانع مي باشد) و همچنين کالاهای چون ساعت ، ماشين حساب، سوغات، هدايا و … (همه با بايد داراي آرام صاحب کالاباشد ) اينگونه کالاها پس از بازرسي و تاييد از گمرک کشور هدف و سازمان قرنطينه مجاز به ترخيض خواهند بود.
 27. كليه هزينه¬هاي امور گمرکي مربوط به ترخيص كالا  ( ورود کالا ) طبق تعرفه شركت ترخيص كار مركز نمايشگاهي  که بعداز اعلام صورتحساب از سوي کارگزار امور گمرکي ، بعهده مشاركت كننده محترم مي¬باشد که اهم اين هزينه ها عبارتند از:

  • تهيه و تنظيم اسناد ترخيص کالا ، احراض کالا در گمرک .
  • پرداخت کليه حقوق و عوارض گمرک و ماليات براساس اعلام گمرک کشور هدف براي محموله ترخيض قطعي و سپردن ضمنانت براي محموله ورود موقت.

 28. براي کالاهاي که قرار است جهت عرضه در نمايشگاه ارسال شوند . شرکتهاي مشارکت کننده موظف هستند بمنظور ترخيص قطعي کالا نسبت به پرداخت حقوق و عوارض گمرکي طبق تعرفه گمرک کشور هدف اقدام نمايند و يا جهت ترخيص موقت برابر همان ميزان حقوق و عوارض گمرکي تعيين شده از سوي گمرک و يا کارگزار امور گمرکي وجه مذکور را بمنظور گارانتي پرداخت و بعد از پايان نمايشگاه تسويه حساب نمايند.
  • نقل و انتقال کليه محموله هوايي و دريايي از فرودگاه ويا بندر به انبار.
  • انبارداري.
  • انتقال کالا از انبار به غرفه.

 29. کليه هزينه هاي برگشت کالا شامل ( حمل و نقل داخلي ، بين المللي ، بسته بندي ، انبارداري ، تهيه اسناد امور گمرکي ، تشريفات و احراض کالادر گمرک و… بعد از اعلام صورتحساب از سوي کارگزاران امور گمرکي( مبداء و مقصد ) برعهده صاحب کالا مي باشد.

 30. در صورت درخواست کتبي صاحب کالا به بيمه کالا براساس نوع و ارزش مبلغ بيمه جداگانه محاسبه و از صاحب کالا اخذ خواهد شد.

  جهت ارائه اطلاعات بیشتر ؛ کارشناسان ایران اسکوکواکس در بخش بین الملل پاسحگوی شما هستند.